SŁOWO AUTORA

 

Czy mamy prawo myśleć o człowieku w kategoriach boskości?

Czy Bóg stawia nam jakiekolwiek granice?

Granice nie mogą istnieć, gdyż Miłość sama w sobie nie ma granic. Jedyne ograniczenia, jakie napotykamy, to te, które stawia nam nasz własny umysł. Wyjście poza zwykły umysł, uświadomienie sobie własnego bogactwa, wartości i boskiej mocy, to najcenniejszy dar, jaki możemy dać samym sobie, a jaki książka ta odsłania przed czytelnikiem.

Czym jest boskość w człowieku?
Czym jest świadomość?
Czym jest życie?

Życie jest rozpoznaniem i wypełnianiem własnej Istoty. Poznając samych siebie, dotykamy natury Wszystkiego. Zasięg i głębia poznania uzależniona jest od tego, na ile poszukiwać będziemy otwartym umysłem, czyli bez oczekiwań i jakichkolwiek założeń. Cała fascynująca tajemnica jest w nas, a zgłębiana w ciszy własnego serca, odsłania niekończące się pokłady boskości duszy. Czy może być inaczej? Doświadczamy przecież niepojętej Miłości już w samym fakcie Istnienia. Miłość nie stawia ani warunków, ani ograniczeń.

Odkrycie wartości i godności człowieczeństwa, odkrycie własnej boskości, otwiera szerokie perspektywy wielopłaszczyznowego rozwoju. Gdy lęk zmieniamy w Miłość, a poczucie winy w świadomość, nikną niepokoje serca, zanurzonego w Jedności i podobieństwie do Tego, Który Jest.

Świat nie potrzebuje reform, lecz rozwoju świadomości jednostki. Nie stawiamy oporu złemu, lecz zło zwyciężamy otwartością na transformujące samopoznanie. Może więc gdy osiągniemy spełnienie, zamanifestuje się chwała Wszechświata, inspirując innych do aktywowania własnej wolnej woli?

Człowiek jest obrazem własnych myśli, a jego jutro kształtuje obecne skupienie uwagi. Gdy proces ten jest niekontrolowany – czego doświadczamy we współczesnym świecie – może pojawić się chaos. W ostatnich dziesięcioleciach ma miejsce znaczne przyspieszenie rozwoju, związane ze wzrostem ultra-wysokich częstotliwości fal Schumana. Podnoszenie się wibracji komórek naszego ciała uaktywnia zapisaną w nich pamięć emocjonalno-myślową. Proces ten powoduje szybsze niż zwykle materializowanie się myśli i uczuć. Dlatego zapisane w nas wzorce najbardziej trwałych przekonań zamieniają się w realne kształty – korzystne bądź „niekorzystne” dla nas. Książka przybliża powyższe zależności oraz inspiruje do uwalniania zmagazynowanej w nas pamięci emocjonalno- myślowej.

JAM JEST to w pewnym sensie kontynuacja tematyki poprzedniej książki Cisza. esencja naszego umysłu. Po odsłonięciu podstawowych iluzji, do czego zachęca Cisza…, podążamy dalszą drogą ku budowaniu zdrowego kręgosłupa życia, zaufania do siebie i wiary we własne siły.

Książka jest zbiorem refleksji skupionych wokół natury człowieczeństwa. Treści budowane są na podstawach kwantowej tajemnicy, w powiązaniu z fundamentalną wartością, jaką jest wolna wola i prawo przyciągania. Tekst książki zawiera parafrazy Pisma Świętego oznaczone kursywą oraz znaki graficzne najstarszego alfabetu europejskiego, którego objaśnienie zamieszczone jest w indeksie.

Do książki dołączony jest audiobook. Wybrane do nagrań fragmenty służą prowadzeniu medytacyjnych ćwiczeń. Szczególnym jego bogactwem jest wypływająca z przekazu duszy muzyka. Skomponowane przez dźwiękoterapeutkę Grażynę Klein-Jarasz utwory w połączeniu z tekstami czytanymi przez autora mają działanie relaksacyjne i transformujące. Docierając do najgłębszych warstw komórek, uwalniają napięcia, pomagają harmonizować czakry i rozpuszczają blokady psychofizyczne.

Pełnemu przyswojeniu treści audiobooka sprzyja korzystanie ze słuchawek i rozważanie nie więcej, niż jednego nagrania dziennie.

 

RECENZJE

Justyna Gul – dziennikarka, recenzentka, nauczyciel, bloger
Marta Kaczmarczyk – psycholog i psychoterapeuta
Barbara Koza-Zienkiewicz – doradca duchowy
Karolina Małkiewicz ­– recenzentka, blogerka

KSIĄŻKA ZAOPATRZONA JEST W AUDIOBOOKA NA PŁYCIE CD

Lista utworów audiobooka:

  • ROZPOZNANIE WŁASNEGO ISTNIENIA – 5:43
  • I POZIOM ZROZUMIENIA Sfera bezpieczeństwa i przetrwania – 5:23
  • II POZIOM ZROZUMIENIA Sfera przyjemności, spełnienia, cierpienia i bólu – 5:40
  • III POZIOM ZROZUMIENIA Sfera ruchu, zmiany, władzy i mocy decydowania – 6:23
  • IV POZIOM ZROZUMIENIA Sfera wyrażania miłości do samego siebie i innych – 8:19
  • V POZIOM ZROZUMIENIA Sfera wyrażania prawdy i życia w prawdzie – 6:50
  • VI POZIOM ZROZUMIENIA Sfera intuicyjnego poznania – 8:32
  • VII POZIOM ZROZUMIENIA Sfera Boskiej Jaźni – 8:15

Właściwemu przyswojeniu treści audiobooka sprzyja korzystanie ze słuchawek i rozważanie nie więcej niż jednego nagrania dziennie.                       


         Historia powstania audiobooka jest równie ciekawa i „przypadkowa”, jak tłumaczenie książek na inne języki. Pewnego razu, gdy moja córka Grażyna Klein postanowiła w studiu swojego brata Mateusza „coś” nagrać – piszę „coś”, bo tak naprawdę nikt, a nawet ona sama nie wiedział do końca co spłynie z Góry – wykonane przez nią dźwięki poruszyły mnie do głębi. Od razu wiedziałem, że tylko taka muzyka jest odpowiednia do tekstów audiobooka. Zdecydowałem się przeczytać tekst na gorąco. Poprosiłem Grażynkę by skomponowała jeszcze siedem kolejnych utworów do pozostałych tekstów. Pierwotne moje plany były niezbyt skonkretyzowane. Nie wiedziałem jaka będzie muzyka, a nawet kto będzie lektorem. Miałem duże wątpliwości czy jestem właściwą do tego osobą. Moja przypadkowa obecność w studiu i zasłyszane dźwięki, poruszyły dalsze wydarzenia i po miesiącu płyta była już gotowa.

Nagrywanie e booka było tak wielkim przeżyciem, że gdy próbowałem powtórzyć nagranie do drugiego wydania książki, nie byłem w stanie nic zmienić. Pomimo pewnych różnic w tekście II wydania i mankamentów jakie dostrzegam w swoim lektorskim wykonaniu, pozostawiłem pozostawić pierwotne nagranie, gdyż wnosiło swoistą energię przeżycia.

Jestem bardzo wdzięczny mojej córce Grażynie za wszelkie inspiracje i kompozycje. Dziękuję jej za uczestnictwo w moich wykładach i ubogacenie ich swoim śpiewem. Dziękuję również Mateuszowi i Wojtkowi za dokonanie nagrań.

Poniżej zamieszczony jest fragment audiobooka. Nagranie wzbogacono swoistą w swej wymowie artystycznej animacją, autorstwa mojego syna Dawida i jego narzeczonej Alicji, którym również bardzo serdecznie dziękuję.

 

Muzyka, kompozycja i wykonanie – GRAŻYNA KLEIN
Tekst z książki „Jam Jest”, czyta autor
Animacja – ALICJA MAZUR
Reżyseria i montaż – DAWID KLEIN
Nagranie utworów muzycznych – MATEUSZ KLEIN Beskidzkie Centrum Muzyczne

Grażyna Klein jest wokalistką, kompozytorem i dźwiękoterapiaeutką. Ukończyła Akademię Muzyczną im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie lutni; Akademię Muzyczną im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w zakresie Muzykoterapii oraz Uniwersytet Śląski filia w Cieszynie w zakresie Wychowania Muzycznego.

Komponowane przez nią utwory mają działanie relaksacyjne i transformujące. Poprzez wibrację głosu docierają do najgłębszych warstw komórek. Poddanie się ich działaniu prowadzi ciało i umysł do harmonii, równoważy pracę czakr, uwalniając napięcia i blokady.

Oprócz muzyki zawartej w audiobooku niniejszej książki polecamy również jej płyty, a w szczególności płytę „Melodia Duszy”. Powstała ona na bazie wieloletnich doświadczeń w pracy terapeutycznej, wykorzystującej muzykę, jako środek leczniczy.

Poniżej zamieszczony jest wywiad z Grażyną Klein-Jarasz oraz dwa spośród licznych utworów zamieszczonych przez nią na stronie YouTube.

Galeria Sztuki – „Impresja”. Zabrze, 2014-03-31. Spotkanie autorskie. Fragmenty książki „JAM JEST”. Realizacja filmu: Dawid Klein – Studio Fotografii Artystycznej. Muzyka: Grażyna Klein. Scenografia: Piotr Paweł Kampa. Realizacja nagrania: Wojciech Burski. Organizator spotkania: Piotr Paweł Kampa.

Wywiad z Eweliną Stępnicką
opublikowany 30 marca 2015 roku

„Mój Dom”.
Tekst: Ryszard Klein
Muzyka i wykonanie: Grażyna Klein-Jarasz

„Zachwyt”.
Tekst i akompaniament: Ryszard Klein
Muzyka i wykonanie: Grażyna Klein

PRZEKŁAD KSIĄŻKI NA JĘZYK ANGIELSKI „I Am”

 

Książka „Jam Jest” została przełożona na język angielski przez poetkę polskiego pochodzenia mieszkającą na stałe w Australii. Maryla Rose jest psychoterapeutką i liderką InterPlay. Bardzo znamienna jest historia naszego spotkania. Dokonało się ono za pomocą Facebooka.  Maryla Rose zafascynowana była książką „J am”, której autorem był Joan Klein. Gdy w internecie zetknęła się z moją książką, zwróciła uwagę na zbieżność nazwisk i tytułów, która oczywiście jest przypadkowa. Po niedługim czasie skontaktowała się ze mną z propozycją przełożenia mojej książki. Prawie rok pracowaliśmy za pośrednictwem Skype. Nasze spotkania były dla mnie wyjątkowo transformujące. Jestem zafascynowany osobą Maryli Rose. O jej pięknej Duszy można się przekonać słuchając załączonego niżej wykładu, który dała wraz ze mną w Katowicach, dnia 10. VI 2015r. Przyjechała wówczas do Polski na kilka miesięcy.

Kompleks Konferencyjny w Katowicach, 10. VI 2015r.
Maryla Rose z Australii – poetka polskiego pochodzenia; liderka InterPlay; trener rozwoju osobistego w zakresie duchowości; przełożyła książkę „Jam Jest” na język angielski.

Kawiarnia Literacka, TV Zabrze, 2015-06-18
Spotkanie z tłumaczkami książek.
Maryla Rose z Australii – psychoterapeutka, poetka, liderka InterPlay, przełożyła książkę „Jam Jest” na język angielski.
Irena Klein z Argentyny – psychoterapeutka, mentor rozwoju duchowego, przełożyła książkę „Cisza. Esencja naszego umysłu” na język hiszpański.

DO POBRANIA

Spis treści w języku polskim i angielskim
Fragmenty książki w języku polskim i angielskim

Kreuję własną rzeczywistość;  Dynamizm Ciszy – Teraz; Szczęście i Radość; Sfery ciała i Duszy; Boskość Duszy.

Fragmenty-ksiazki-j.-polski.pdf

Fragmenty-ksiazki-j.-angielski.pdf

Objaśnienie znaków runicznych

FRAGMENTY KSIĄŻKI

Zapraszam na spotkanie autorskie z fragmentami książki „JAM JEST”. nagrane w Galerii Sztuki – „Impresja” w Zabrzu, dnia 31. III 2014r. Realizacja filmu: Dawid Klein – Studio Fotografii Artystycznej. Muzyka: Grażyna Klein. Scenografia: Piotr Paweł Kampa. Realizacja nagrania: Wojciech Burski. Organizator spotkania: Piotr Paweł Kampa.

ZAKUP KSIĄŻKI

Jam Jest - drukiem

Dokonaj zakupu książki „Jam Jest” w wersji drukowanej bezpośrednio ze strony Wydawnictwa KOS.

Jam Jest - eBook

Dokonaj zakupu wydania elektronicznego wprost ze strony Wydawnictwa KOS.

I am

I am

Dokonaj zakupu książki e-book w przekładzie angielskim w sklepie internetowym AMAZON